Stromy sú mŕtve – skutková podstata prečinu ohrozenia životného prostredia nenaplnená...

Autor: Alexander Tóth | 6.10.2015 o 7:29 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  638x

Stromy sú mŕtve – skutková podstata prečinu ohrozenia životného prostredia nenaplnená, alebo ďalšie potvrdenie toho, že žijeme v banánovej (felbanány) republike. Dnešný príspevok bude o situácii pri Hrone.

Nedalo mi sa len nečinne pozerať na túto situáciu a ako správny „ekoexhibicionista“  som zašiel na políciu podať trestné oznámenie, čo sa mi aj na druhý pokus podarilo. Áno, „pomáhali a chránili“ ako vždy a na prvý raz sa niekde stratil text oznámenia. (Službukonajúci príslušníci mi dali mail kam to mám poslať a mail čuduj sa svete nedorazil). Čo bolo predmetom môjho podania? Toto:

„Z dôvodu porušenia § 4, Všeobecná ochrana rastlín a živočíchov, ods. 1 zákona č. 543/2002 o ochrane prírody a krajiny, podávam trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý svojou činnosťou na rieke Hron v Želiezovciach spôsobil zníženie hladiny vody, ktoré vedie ku hromadnému úhynu drevín na úseku medzi bývalým bitúnkom v Želiezovciach po cestný most číslo 51033-1, cez rieku Hron v Želiezovciach. Neznámi páchateľ tak svojou činnosťou naplnil skutkovú podstatu § 300, Ohrozenie a poškodenie životného prostredia, ods. 4, Trestného zákona č. 300/2005, ako aj významným spôsobom porušil článok 44, bod 3, Ústavy Slovenskej republiky. Neznámi páchateľ tak svojou činnosťou upiera aj moje Ústavné právo podľa článku 44, bodu 1, Ústavy Slovenskej republiky. Touto cestou vás žiadam za spolupráci s orgánmi ochrany prírody a krajiny o vyšetrenie skutkového stavu odumierania drevín ako aj poškodenia biotopov, spôsobenú predmetným zásahom ako, aj o určenie ich spoločenskej hodnoty v zmysle predpisu č. 24/2003 Z. z. Vyhlášky Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny. Zároveň žiadam, aby som bol informovaný o výsledkoch Vášho vyšetrovania.“

Podľa všetkého, si nenarobili páni príslušníci moc práce s týmto (posúďte sami na priložených fotkách). Minimálne mi chýba vyčíslenie spoločenskej hodnoty – teda škody čo nám bola spôsobená. To, že niekto vysadí 780 mladých stromov, nenahradí niekoľkonásobný úhyn dospelých stromov. Je pravda, že majú na všetko povolenia, lenže prirovnal by som to ku vodičskému oprávneniu. To, že mám vodičák a mám auto ma neoprávňuje zabíjať na ňom ľudí!  Tak teda uvidíme, čo mi na to povie Sekcia kontroly a inšpekčnej služby MV SR. Držte palce, stromy už nezachránime, ale zodpovednosť za to niekto musí niesť – stačilo drancovania prírody!

Čo na to polícia: http://www.zeliezovcan.sk/images/easyblog_images/186/uznesenie-hron-anon.pdf

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?